Den nordiske modellen har høy grad av velferd og likhet kombinert med sterk konkurranseevne.  Er dette modellen for å møte vår tida hovedutfordringer? Hvilke nordiske løsninger er de viktigste for å sikre fortsatt vekst og utvikling i Norden?

Norge har formannskapet i Nordisk Ministerråd i 2012. Tirsdag 21.februar arrangeres et møte på Litteraturhuset i Oslo, hvor det norske formannskapet presenterer sitt program, og de nordiske samarbeidsministrene samles til debatt.
- Dette er en god og viktig anledning til å se nærmere på felles muligheter og utfordringer - sier samarbeidsminister Rigmor Aasrud.

Møtet arrangeres i samarbeid med Foreningen Norden.

Innledere til debatten er samarbeidsminister Rigmor Aasrud, LO-sjef Roar Flåthen og NHO-leder John G. Bernander.  I panelet deltar foruten Aasrud, samarbeidsministrene Manu Sareen fra Danmark, Katrin Jakobsdottir fra Island og Ewa Bjørling fra Sverige.  Debattleder er Bjørn Hansen, tidligere utenriksreporter i NRK.

Møtet starter med musikkinnslag av den svenske gruppen Jens Andersson band.

Velkommen til Litteraturhuset tirsdag 21.februar klokken 18.00.

Last ned plakaten i pdf-format