Mat: FNs mat- og jordbruksorganisasjon FAO har lansert et nytt interaktivt kurs i matkontroll og matstandard. Kurset som er rettet mot nasjonale eksperter innen matsikkerhet, matkvalitet og nasjonale standarder for mat.

FAO har i samarbeid med Verdens Helseorganisasjon (WHO) og den kanadiske regjeringen utviklet kurset  “Enhancing participation in Codex activities.”   Kurset skal gi delegater til kommisjonen for Codex Alimentarius et bedre grunnlag for å delta effektivt inn mot møter i kommisjonen.

Det interaktive kurset består av til sammen 10 timer med 30-50 minutters leksjoner tilrettelagt for egen læring, og benytter en rekke anerkjente metoder for elektronisk læring. Kurset er tilgjengelig kostnadsfritt over internett og kan også skaffes på CD-Rom.

Mat: FNs mat- og jordbruksorganisasjon FAO har lansert et nytt interaktivt kurs i matkontroll og matstandard.