Omsetningsavgift på melk settes ned fra 1. juli
Historisk arkiv
Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II
Utgiver: Landbruks- og matdepartementet
Nyhet | Dato: 21.06.2010
Satsen for omsetningsavgift på melk settes ned med 1 øre per liter til 8 øre per liter fra 1. juli. Samtidig settes maksimalsatsen for omsetningsavgift på korn og oljefrø i kornåret 2010/2011 til 6 øre per kg.
|
Det er i hovedsak lavere reguleringskostnader en forventet som er årsaken til at omsetningsavgiften for melk går ned med 1 øre per liter til 8 øre per liter. Maksimalsatsen for korn og oljefrø øker med 1 øre per kg til 6 øre per kg. Endelig sats blir fastsatt i august basert på avlings- og forbrukssituasjonen. Omsetningsavgift |
Satsen for omsetningsavgift på melk settes ned med 1 øre per liter til 8 øre per liter fra 1. juli. Foto: melk.no |
Omsetningsavgiften blir innbetalt av bøndene ved levering av produktene. Avgiften går inn i fondet for omsetningsavgift og blir brukt til finansiering av markedsregulering, faglige tiltak og opplysningsarbeid.
Nedgang i omsetningsavgiften på melk fra 1. juli.
Satsen for omsetningsavgift på melk settes ned med 1 øre per liter til 8 øre per liter fra 1. juli.
Forsidebilde: melk.no