Statsråd Haga fikk overlevert rapport
Historisk arkiv
Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II
Utgiver: Olje- og energidepartementet
Nyhet | Dato: 28.05.2008
På Topplederforum 27.mai fikk statsråd Åslaug Haga overrekt sluttrapporten fra prosjektet ”Energinasjonen Norge.”
Rapporten er delrapport 1 i prosjektet Nasjonal strategi for petroleumsnæringen. Det er StatoilHydro og konserndirektør Tore Torvund som har vært sponsor for dette første prosjektet.
-Jeg vil takke arbeidsgruppen for rapporten. Dette er innspill jeg vil ta med meg videre, blant annet i arbeidet med en energimelding som skal legges fram for Stortinget rundt årsskiftet, sa olje- og energiminister Åslaug Haga da hun mottok rapporten.
Det er i alt syv delprosjekt under prosjektet Nasjonal strategi for petroleumsvirksomheten, de syv prosjektene er:
- Energinasjonen Norge
- Petroleumsutviklingen på norsk sokkel
- Strukturendringer i petroleumsnæringen
- Internasjonalisering
- Petroleumsnæringen og klimaspørsmål
- Olje- og gassvirksomhet i nord
- Ringvirkninger av petroleumsvirksomheten
På Topplederforum 27. mai var det også en presentasjon fra prosjekt 2, Petroleumsutviklingen på norsk sokkel og prosjekt 4, Internasjonalisering.
Statsråd Haga mottok rapporten fra konsernsjef i StatoilHydro, Tore Torvund,
Rapporten er tilgjengelig på OLF sine hjemmesider.