FN rekrutterer nordmenn
Historisk arkiv
Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II
Utgiver: Utenriksdepartementet
Priv. til red.
Pressemelding | Dato: 01.05.2012 | Sist oppdatert: 02.05.2012
2.-4. mai kommer flere FN-organisasjoner til Norge for å fortelle om mulighetene og hvilke kvalifikasjoner de ser etter. I den anledning holder UD åpent møte hvor også en rekke norske institusjoner og organisasjoner som er involvert i internasjonalt arbeid vil være til stede.
2.-4. mai kommer flere FN-organisasjoner til Norge for å fortelle om mulighetene og hvilke kvalifikasjoner de ser etter. I den anledning holder UD åpent møte hvor også en rekke norske institusjoner og organisasjoner som er involvert i internasjonalt arbeid vil være til stede.
Norge er underrepresentert blant de ansatte i en rekke internasjonale organisasjoner. Det er et politisk mål å få flere nordmenn inn i disse.
Utenriksdepartementet har invitert blant annet kontoret til Høykommissæren for menneskerettigheter, FNs utviklingsfond, Unicef, FNs befolkningsfond og Verdensbanken, samt FN-sekretariatet for å møte potensielle norske søkere.
Besøket vil foregå både i Bergen (2. mai) og Oslo (3.-4. mai). Det vil være arrangementer rettet både mot både studentmiljøer og norske fagmiljøer.
Hovedarrangementet finner sted i Oslo 3. mai og retter seg mot nordmenn med fullført høyere utdanning og noe arbeidserfaring.
Om lag 500 nordmenn jobbet ved årsskiftet i internasjonale organisasjoner som Norge er medlem av. Blant disse jobbet om lag 300 i FN og Verdensbanken og ca. 80 av disse er junioreksperter (finansiert av Norge). I tillegg finansierer Norge til enhver tid ca. 300 personer (ikke alle norske) gjennom ulike beredskapsstyrker.
Hvor: Hotell Bristol, Christian IVs gate 7
Når: 3. mai kl 14:30-18:00 (åpent fra kl 14:00)
Pressekontakt: Kommunikasjonsrådgiver Hanne Melfald, mobil: +47 993 82 348