Pressemelding, 01.12.2006

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Status: Arkivert

Pressemelding

Nr.: 170-06
Dato: 01.12.06

Endringer blant statssekretærene

Det er i statsråd i dag gjort følgende endringer i blant statssekretærene:

  • Stortingsrepresentant Karl Eirik Schjøtt-Pedersen er utnevnt til statssekretær for statsminister Jens Stoltenberg. Han overtar som stabssjef etter Lars Erik Flatø, som etter søknad har fått avskjed i nåde.
  • Konstituert statssekretær Hilde Singsaas er utnevnt til statssekretær for statsminister Jens Stoltenberg. Singsaas har vært konstituert i stillingen siden 17. mars 2006, i statssekretær Rita Skjærviks permisjon. Skjærvik er nå tilbake ved kontoret.
  • Statssekretær Krishna Chudasama i Barne– og likestillingsdepartementet har etter søknad fått avskjed i nåde.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over statssekretærer ser nå slik ut:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Karl Eirik Schjøtt-Pedersen (Ap)
Bård Vegar Solhjell (SV)
Hege Solbakken (Sp)
Svein Fjellheim (Ap)
Morten Wetland (Ap)
Torbjørn Giæver Eriksen(Ap)
Rita Skjærvik(Ap)
Hilde Singsaas (Ap)

For finansminister Kristin Halvorsen (SV)
Roger Schjerva (SV)
Geir Axelsen (Ap)
Bjørn Arild Gram (Sp)
Roger Østlie Sandum (SV)
Kjersti Markusson (SV)

For kommunal- og regionalminister Åslaug Haga (Sp)
Inge Bartnes (Sp)
Guri Størvold (Sp)
Dag-Henrik Sandbakken (Sp)

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Liv Monica Bargem Stubholt (Sp)
Raymond Johansen (Ap)

For forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Espen Barth Eide (Ap)

For miljøvernminister Helen Bjørnøy (SV)
Henriette Westhrin (SV)

For olje- og energiminister Odd Roger Enoksen (Sp)
Anita Utseth (Sp)

For utviklingsminister Erik Solheim (SV)
Anne Margareth Fagertun Stenhammer (SV)

For nærings- og handelsminister Dag Terje Andersen (Ap)
Frode Berge (Ap)

For samferdselsminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Steinulf Tungesvik (Sp) – permisjon fra 17. oktober 2006
Erik Lahnstein (Sp) – konstituert 17. oktober-15. desember 2006

For kunnskapsminister Øystein Djupedal (SV)
Lisbet Rugtvedt (SV)
Per Botolf Maurseth (SV)

For arbeids- og inkluderingsminister Bjarne Håkon Hanssen (Ap)
Jan-Erik Støstad (Ap)
Libe S. Rieber-Mohn (Ap)
Laila Gustavsen (Ap)
Berit Oskal Eira (Ap)

For justisminister Knut Storberget (Ap)
Terje Moland Pedersen (Ap)
Anne Rygh Pedersen (Ap)

For barne- og likestillingsminister Karita Bekkemellem (Ap)
Kjell Erik Øie (Ap)

For kultur- og kirkeminister Trond Giske (Ap)
Randi Øverland (Ap)
Mette Gundersen (Ap) – permisjon 1. oktober 2006-3. juni 2007
Halvard Ingebrigtsen (Ap) – konstituert 12. oktober 2006-3. juni 2007

For helse- og omsorgsminister Sylvia Brustad (Ap)
Rigmor Aasrud (Ap)
Wegard Harsvik (Ap)
Arvid Libak (Ap)

For fornyings- og administrasjonsminister Heidi Grande Røys (SV)
Wenche Lyngholm (SV)

For landbruks- og matminister Terje Riis-Johansen (Sp)
Ola T. Heggem (Sp)

For fiskeri- og kystminister Helga Pedersen (Ap)
Vidar Ulriksen (Ap)