Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Anne Marie Bekkelund

Past appointments:

Political Adviser (A)

to the Council of State Nordheim-Larsen, Kari

Ministry of Foreign Affairs - Thorbjørn Jagland's Government

30.10.1996–17.10.1997

Political Adviser (A)

to the Council of State Nordheim-Larsen, Kari

Ministry of Foreign Affairs - Gro Harlem Brundtland's Third Government

13.10.1992–25.10.1996