Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Arnfinn Sørensen

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Bondevik, Kjell

Ministry of Church and Education - Per Borten's Government

11.11.1969–17.03.1971

Private Secretary (KrF)

to the Council of State Bondevik, Kjell

Ministry of Church and Education - Per Borten's Government

01.08.1967–31.07.1968

Go to the top