Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Brit Skjelbred

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Steensnæs, Einar

Ministry of Petroleum and Energy (of 1997) - Kjell Magne Bondevik' Second Government

26.10.2001–27.02.2004

Political Adviser (KrF)

to the Council of State Gjønnes, Kåre

Ministry of Agriculture - Kjell Magne Bondevik's First Government

22.10.1997–01.01.1999