Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Hans Henrik Ramm

Past appointments:

Private Adviser (H)

to the Council of State Presthus, Rolf

Ministry of Finance and Customs - Kåre Willoch's Government

15.08.1983–11.08.1985

State Secretary (H)

to the Council of State Hveding, Vidkunn

Ministry of Petroleum and Energy (of 1978) - Kåre Willoch's Government

14.10.1981–08.06.1983

Go to the top