Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Leiv Lunde

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Johnson, Hilde Frafjord

Ministry of Foreign Affairs - Kjell Magne Bondevik' Second Government

16.02.2005–17.10.2005

State Secretary (KrF)

to the Council of State Johnson, Hilde Frafjord

Ministry of Foreign Affairs - Kjell Magne Bondevik's First Government

23.10.1997–17.03.2000