Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Magne Lerheim

Past appointments:

State Secretary (V)

to the Council of State Myrvoll, Ole

Ministry of Finance and Customs Affairs - Per Borten's Government

14.02.1966–30.04.1967

State Secretary (V)

to the Council of State Kortner, Olaf Erling

Ministry of Church and Education - John Lyng s Government

28.08.1963–25.09.1963

Go to the top