Maria Moe

Current appointments:

Political Adviser

to the Council of State Ropstad, Kjell Ingolf

Ministry of Children and Families (of 2019)Erna Solberg's Government

22.08.2020–

Past appointments:

Political Adviser (KrF)

to the Council of State Røse, Ida Lindtveit

Ministry of Children and Families (of 2019) - Erna Solberg's Government

01.06.2020–21.08.2020

Political Adviser (KrF)

to the Council of State Ropstad, Kjell Ingolf

Ministry of Children and Families (of 2019) - Erna Solberg's Government

08.01.2020–31.05.2020