Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Olav Kjørven

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Johnson, Hilde Frafjord

Ministry of Foreign Affairs - Kjell Magne Bondevik' Second Government

26.10.2001–15.02.2005

Political Adviser (KrF)

to the Council of State Johnson, Hilde Frafjord

Ministry of Foreign Affairs - Kjell Magne Bondevik's First Government

23.11.1997–17.03.2000