Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Ola Thorleif Ruud

Past appointments:

State Secretary (H)

to the Council of State Kyllingmark, Håkon

Ministry of Transport and Communications - Per Borten's Government

29.10.1969–17.03.1971

State Secretary (H)

to the Council of State Kyllingmark, Håkon

Ministry of Transport and Communications - Per Borten's Government

15.11.1966–31.07.1969