Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Terje Moe Gustavsen

Past appointments:

Minister og Transport and Communications (A)

Ministry of Transport and Communications - Jens Stoltenberg's First Government

17.03.2000–19.10.2001

State Secretary (A)

to the Prime Minister Jagland, Thorbjørn

Office of the Prime Minister - Thorbjørn Jagland's Government

27.06.1997–17.10.1997

Go to the top