Jacob Stang

Tidligere roller:

Statsminister i Stockholm

15.06.1888–13.07.1889

Konstituert statsminister

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

06.06.1888–15.06.1888

Statsråd

15.09.1887–15.11.1887

Statsråd

15.08.1886–15.09.1887

Statsråd

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

26.06.1884–15.08.1885