Johan Jørgen Holst

Tidligere roller:

Utenriksminister

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

02.04.1993–13.01.1994

Fungerende utenriksminister

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

26.02.1987–09.03.1987

Statssekretær

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Statssekretær

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.10.1979–04.02.1981

Statssekretær

for statsråd Hansen, Rolf

Forsvarsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

28.01.1976–08.10.1979