Johan Ludwig Mowinckel

Tidligere roller:

Konsultativ statsråd

22.04.1940–05.06.1942

Statsminister

03.03.1933–20.03.1935

Statsminister

15.02.1928–12.05.1931

Statsminister

25.07.1924–05.03.1926

Utenriksminister

Utenriksdepartementet - Otto Blehrs andre regjering

31.05.1922–06.03.1923