Monica Mæland (H)

Nåværende rolle:

Kommunal- og moderniseringsminister

Kommunal- og moderniseringsdepartementetErna Solbergs regjering

17.01.2018–

Kommunal- og moderniseringsministeren har ansvar for boligpolitikk, plan- og bygningsloven, kommuneøkonomi og lokalforvaltning, IKT- og forvaltningspolitikk, regional- og distriktspolitikk, valggjennomføring, statlig arbeidsgiverpolitikk, samer og nasjonale minoriteter, kart- og geodatapolitikken.

Tidligere roller:

Næringsminister

Nærings- og fiskeridepartementet - Erna Solbergs regjering

01.01.2014–17.01.2018

Næringsministeren har ansvaret for å utforme en fremtidsrettet næringspolitikk.

Næringsminister

Nærings- og handelsdepartementet - Erna Solbergs regjering

16.10.2013–31.12.2013

Næringsministeren har ansvaret for å utforme en fremtidsrettet næringspolitikk.