Oscar Fredrik Torp

Tidligere roller:

Statsminister

Statsministerens kontor - Oscar Torps regjering

19.11.1951–22.01.1955

Statsråd

Forsvarsdepartementet - Einar Gerhardsens første regjering

25.06.1945–05.11.1945

Konstituert statsminister

14.05.1945–31.05.1945

Statsråd

Forsvarsdepartementet - Johan Nygaardsvolds regjering

20.03.1942–25.06.1945

Konstituert statsråd

Forsvarsdepartementet - Johan Nygaardsvolds regjering

28.11.1941–28.02.1942

Konstituert statsråd

Forsvarsdepartementet - Johan Nygaardsvolds regjering

20.12.1935–15.08.1936