Torbjørn Røe Isaksen (H)

Nåværende rolle:

Næringsminister

Nærings- og fiskeridepartementetErna Solbergs regjering

17.01.2018–

Næringsministeren har ansvaret for å utforme en fremtidsrettet næringslivspolitikk.

Tidligere roller:

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

27.11.2017–17.01.2018

Kunnskapsministeren har ansvar for å gjennomføre regjeringens politikk for barnehager, grunnskole, kulturskole, videregående opplæring, fagskoleutdanning og høyere utdanning. Han er også ansvarlig for voksnes læring og for regjeringens forskningspolitikk.

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

15.09.2017–27.11.2017

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

15.12.2016–15.09.2017

<p>Kunnskapsministeren har ansvar for å gjennomføre regjeringens politikk for barnehager, grunnskole, videregående opplæring, utdanningsstøtte, fagskole og generelle kompetansepolitiske saker.</p>

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

12.12.2016–15.12.2016

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

01.08.2016–12.08.2016

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

05.07.2016–07.07.2016

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

18.01.2016–29.01.2016

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

26.09.2015–01.10.2015

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

14.09.2015–24.09.2015

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

03.08.2015–07.08.2015

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

23.06.2015–10.07.2015

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

06.04.2015–23.04.2015

Forsvarsminister

Forsvarsdepartementet - Erna Solbergs regjering

12.01.2015–31.01.2015

Kunnskapsminister

Kunnskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

16.10.2013–06.04.2015

Kunnskapsministeren har ansvar for å gjennomføre regjeringens politikk for barnehager, grunnskole, kulturskole, videregående opplæring, fagskoleutdanning og høyere utdanning. Han er også ansvarlig for voksnes læring og for regjeringens forskningspolitikk.