Endring blant dei politiske rådgivarane

Statsministerens kontor har frå 29. august engasjert kommunikasjonsrådgivar Iris Aunvik Tveten som politisk rådgivar for statsråd Jan Tore Sanner i Kommunal- og moderniseringsdepartementet i den tida politisk rådgivar Rikke Høistad Sjøberg har fødselspermisjon (8. september 2017 til 7. juni 2018).

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Høistad Sjøberg (H) – permisjon 08.09.2017–07.06.2018
Iris Aunvik Tveten (H) – vikar 08.09.2017–07.06.2018

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Rikard Knutsen (FrP)

For utenriksminister Børge Brende (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Jens Frølich Holte (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Atle Simonsen (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Mathilde Tybring-Gjedde (H)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Audun Halvorsen (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Espen Teigen (Frp)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumeja Atic (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Veronica Pedersen Åsheim (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Margrete Dysjaland (FrP)

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)
Daniel Sørdahl (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Christian E. Haugen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Arne-Petter Lorentzen (FrP)