Endring blant dei politiske rådgivarane

Margrete Dysjaland sluttar som politisk rådgivar i Landbruks- og matdepartementet. Endringa gjeld frå 1. juni 2018.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Framstegspartiet (FrP) og Venstre (V). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP) – permisjon 19.03.2018-06.01.2019
Petter Erik Kaland Melsom (FrP) – vikar 26.02.2018-06.01.2019

For kulturminister Trine Skei Grande (V)
Mona Melanie Lindseth (V)

For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Rikard Gaarder Knutsen (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For helseminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H)

For utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumeja Atic (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Britt Dalsbotten (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H) – permisjon 02.04.2018-28.12.2018
Fredrik Tronhuus (H) – vikar 01.03.2018-28.12.2018

For barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H)
Maren Aasan (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Marte Ziolkowski (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Christian E. Haugen (FrP)

For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen (FrP)
Karine Skaret (FrP)

For klima- og miljøminister Ola Elvestuen  (V)
Marit Kristine Vea (V)

For utviklingsminister Nikolai Eivindssøn Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For forskning- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø (V)
Kjartan Almenning (V)

For justis- og beredskapsminister Tor Mikkel Wara (FrP)
Christoffer Pederssen (FrP)

 

 

Til toppen