Endring blant dei politiske rådgivarane

Statsministerens kontor har engasjert Syver Hanken som politisk rådgivar for statsråd Henrik Asheim i Kunnskapsdepartementet, i den tida statssekretær Magnus Thue har foreldrepermisjon.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Dei politiske rådgivarane er: 

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Høistad Sjøberg (H) – permisjon 08.09.2017–07.06.2018
Iris Aunvik Tveten (H) – vikar 08.09.2017–07.06.2018

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Rikard Knutsen (FrP)

For utenriksminister Børge Brende (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Jens Frølich Holte (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Espen Teigen (Frp)

For kunnskapsminister Henrik Asheim (H)
Hannah Sumeja Atic (H)
Syver Hanken (H) – vikar 16.10.2017-31.12.2017

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Veronica Pedersen Åsheim (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Margrete Dysjaland (FrP)

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Christian E. Haugen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Arne-Petter Lorentzen (FrP)