Endringar blant dei politiske rådgivarane

Statsministerens kontor har engasjert Lise Hammersland som politisk rådgivar for finansminister Jan Tore Sanner i perioden 21. mai 2021 til og med 18. mars 2022.

Hammersland er vikar for politisk rådgivar Serine Jonassen, som er tilbake frå og med 19. mars 2022.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Venstre (V) og Kristeleg Folkeparti (KrF). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Hannah Sumeja Atic (H)

For kunnskaps- og integreringsminister Guri Melby (V)
Thomas Lien (V)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Maria Moe (KrF)

For finansminister Jan Tore Sanner (H)
Lise Hammersland (H) – frå 21. mai 2021 – 18. mars 2022
Serine Jonassen (H) – permisjon til 19. mars 2022

For justis- og beredskapsminister Monica Mæland (H)
Kristoffer Aardal Hanssen (H)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Thordis Marie Widvey Haugen (H)

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Embla Belsvik (H)

For distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland (H)
Kaia Jarlsby (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Johannes Utvåg (H)

For kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For næringsminister Iselin Nybø (V)
Lars Øye Brandsås (V)

For samferdselsminister Knut Arild Hareide (KrF)
Stig-Øyvind Blystad  (KrF)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Erlend Kjærnsrød (KrF)

For utviklingsminister Dag-Inge Ulstein (KrF)
Sondre Olsen (KrF)

For forskings- og høgare utdanningsminister Henrik Asheim (H)
Therese Eia Lerøen (H)

For kultur- og likestillingsminister Abid Raja (V)
Tor Frøytvedt Dahl (V)

For olje- og energiminister Tina Bru (H)
Karoline Sjøen Andersen (H)

For klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn (V)
Even Aronsen (V)

For fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen
Vanja Terentieff (H)

 

Oppdatert 19. mai 2021: Datoene for engasjementet til Lise Hammersland er justert.