Endringar blant statssekretærane

Statsministerens kontor har i dag konstituert tidlegare statssekretær Torkil Åmland som statssekretær for statsråd Sylvi Listhaug i Justis- og beredskapsdepartementet for perioden 13. januar 2017 - 30. juni 2017, i den tida statssekretær Vidar Brein-Karlsen har fedrepermisjon og ferie.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:


For statsminister Erna Solberg
(H)
Julie Margrethe Brodtkorb (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 75 prosent
Torkild Hebbert Haukaas (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Tom Erlend Skaug (H) – konstituert 16.01.2017-12.02.2017

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP) – permisjon til 16.01.2017
Petter Kvinge Tvedt (FrP)
Brage Baklien (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Grete Ellingsen (H)
Bjørnar Laabak (FrP)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP)
Tom-Christer Nilsen (H)

For utanriksminister Børge Brende (H)
Tone Skogen (H)
Laila Bokhari (H)
Marit Berger Røsland (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Lisbeth Normann (H)
Fredrik Wang Gierløff (H) – konstituert 14.05.2016-20.01.2017
Frode Gaasland Hestnes (FrP)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Øystein Bø (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 16.01.2017-04.06.2017
Fabian Stang (H)
Torkil Åmland (FrP) – konstituert 13.01.2017-30.06.2017

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Ronny Berg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Christl Kvam (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 25 prosent

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP) - permisjon 27.06.2016-30.04.2017
Terje Halleland (FrP) - konstituert 18.04.2016-30.04.2017

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)
Elsbeth Tronstad (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP)
Anette Carnarius Elseth (FrP)