Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag konstituert politisk rådgjevar Jens Frølich Holte som statssekretær for statsråd Ketil Solvik-Olsen i Samferdselsdepartementet for perioden 28. april 2017 – 23. juli 2017, medan statssekretær Tom-Christer Nilsen har ferie og permisjon.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 75 prosent
Torkild Hebbert Haukaas (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Sunniva Ihle Steinstad (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)
Brage Baklien (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Grete Ellingsen (H)
Bjørnar Laabak (FrP)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP)
Tom-Christer Nilsen (H) – ferie og permisjon til 23.07.2017
Jens Frølich-Holte (H) – konstituert 28.04.2017-23.07.2017

For utanriksminister Børge Brende (H)
Tone Skogen (H)
Laila Bokhari (H)
Marit Berger Røsland (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Lisbeth Normann (H)
Frode Gaasland Hestnes (FrP)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Øystein Bø (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 16.01.2017-04.06.2017
Fabian Stang (H)
Torkil Åmland (FrP) – konstituert 13.01.2017-30.06.2017

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Ronny Berg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Christl Kvam (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 25 prosent

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)
Terje Halleland (FrP) - konstituert til 30.04.2017

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)
Elsbeth Tronstad (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP)
Anette Carnarius Elseth (FrP)