Historisk arkiv

Endringer blant statssekretærene

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Statsministerens kontor har konstituert kommunikasjonssjef Kristin Bergersen og advokat Steinulf Tungesvik som statssekretærer i henholdsvis Justisdepartementet og Samferdselsdepartementet.

Statsministerens kontor har konstituert kommunikasjonssjef Kristin Bergersen (43), Oslo, som statssekretær for statsråd Grete Faremo i Justisdepartementet fra 2. februar 2012. Hun skal vikariere for Eirik Øwre Thorshaug, som skal ha permisjon og ferie.

Statsministerens kontor har konstituert advokat Steinulf Tungesvik (46), Bergen, som statssekretær for statsråd Magnhild Meltveit Kleppa i Samferdselsdepartementet i perioden 13. februar 2012-1. april 2012. Han skal vikariere for Lars Erik Bartnes, som skal ha permisjon 6. februar 2012-15. april 2012.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Lista over statssekretærer ser nå slik ut:


For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Rita Skjærvik (Ap)
Tor Brostigen (SV)
Dagfinn Sundsbø (Sp)
Hans Kristian Amundsen (Ap)
Svein Fjellheim (Ap)
Snorre Wikstrøm (Ap)
Mina Gerhardsen (Ap)
– permisjon fra 7. mai 2011. Avskjed fra 1. februar 2012
Inger-Anne Ravlum (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)
Roger Sandum (SV)
Elisabet Dahle (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Hege Solbakken (Sp)
Guri Størvold (Sp)
Dag-Henrik Sandbakken (Sp)
Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim (Sp)

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Gry Larsen (Ap)
Torgeir Larsen (Ap)
Erik Lahnstein (Sp)

For justisminister Grete Faremo (Ap)
Astri Aas-Hansen (Ap)
Pål Lønseth (Ap)
Eirik Øwre Thorshaug (Ap) – permisjon fra 2. februar 2012
Kristin Bergersen (Ap)– konstituert fra 2. februar 2012

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)
Hilde Singsaas (Ap)
Kjetil Lund (Ap)
Roger Schjerva (SV)
Morten Søberg (Sp)

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)
Rikke Lind (Ap)
Halvard Ingebrigtsen (Ap)

For samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa (Sp)
Lars Erik Bartnes (Sp) – permisjon 6. februar 2012-15. april 2012
Steinulf Tungesvik (Sp) – konstituert 13. februar 2012-1. april 2012

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Ragnhild Mathisen (Ap)
Robin Kåss (Ap)
Lotte Grepp Knutsen (Ap)

For miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV)
Heidi Sørensen (SV) - miljøsaker
Ingrid Fiskaa (SV) - utviklingssaker

For forsknings- og høyere utdanningsminister Tora Aasland (SV)
Kyrre Lekve (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)
Lubna Jaffery (Ap)
Mina Gerhardsen (Ap)– fra 1. februar 2012

For landbruks- og matminister Lars Peder Brekk (Sp)
Harald Oskar Buttedahl (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)
Raimo Valle (Ap)
Tone-Helen Toften (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)
Jan-Erik Støstad (Ap)
Gina Lund (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
Kristine Gramstad (Ap)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken (SV)
Henriette Westhrin (SV)
Kirsti Bergstø (SV)

For olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp)
Eli Blakstad (Sp)
Per Rune Henriksen (Ap)

For forsvarsminister Espen Barth Eide (Ap)
Roger Ingebrigtsen (Ap)

Til toppen