Historisk arkiv

Nye statssekretærer

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Kronprinsregenten har i statsråd i dag utnevnt 5 nye statssekretærer

Pressemelding

Nr.: 192/2005
Dato: 28.10.05

Nye statssekretærer

Kronprinsregenten har i statsråd i dag utnevnt følgende statssekretærer:

  • advokat Liv Monica Bargem Stubholt (44), Lørenskog,
    (tiltrer 7. november 2005)
    for utenriksminister Jonas Gahr Støre
  • generalsekretær Raymond Johansen (44), Oslo,
    for utenriksminister Jonas Gahr Støre
  • reineier Berit Oskal Eira (54), Lavangen,
    for statsråd Bjarne Håkon Hanssen
  • sosialombud Krishna Chudasama (44), Fredrikstad,
    for statsråd Karita Bekkemellem
  • ordfører Ola T. Heggem (53), Rindal,
    for statsråd Terje Riis-Johansen

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over statssekretærer ser nå slik ut:


For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Lars Erik Flatø (Ap)
Bård Vegar Solhjell (SV)
Hege Solbakken (Sp)
Svein Fjellheim (Ap)
Morten Wetland (Ap)
Torbjørn Giæver Eriksen(Ap)
Rita Skjærvik(Ap)

For finansminister Kristin Halvorsen (SV)
Roger Schjerva (SV)
Geir Axelsen (Ap)
Bjørn Arild Gram (Sp)
Roger Østlie Sandum (SV)
Kjersti Markusson (SV)

For kommunal- og regionalminister Åslaug Haga (Sp)
Inge Bartnes (Sp)
Guri Størvold (Sp)
Dag-Henrik Sandbakken (Sp)

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Kjetil Skogrand (Ap)
Liv Monica Bargem Stubholt (Sp) – fra 7. november 2005
Raymond Johansen (Ap)

For forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Espen Barth Eide (Ap)

For miljøvernminister Helen Bjørnøy (SV)
Henriette Westhrin (SV)

For olje- og energiminister Odd Roger Enoksen (Sp)
Anita Utseth (Sp)

For utviklingsminister Erik Solheim (SV)
Anne Margareth Fagertun Stenhammer (SV)

For nærings- og handelsminister Odd Eriksen (Ap)
Frode Berge (Ap)
Karin Yrvin (Ap)

For samferdselsminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Steinulf Tungesvik (Sp)

For kunnskapsminister Øystein Djupedal (SV)
Åge Ronald Rosnes (SV)
Lisbet Rugtvedt (SV)

For arbeids- og sosialminister Bjarne Håkon Hanssen (Ap)
Jan-Erik Støstad (Ap)
Libe S. Rieber-Mohn (Ap)
Laila Gustavsen (Ap)
Berit Oskal Eira (Ap)

For justisminister Knut Storberget (Ap)
Terje Moland Pedersen (Ap)
Anne Rygh Pedersen (Ap)

For likestillings- og forbrukerminister Karita Bekkemellem (Ap)
Kjell Erik Øie (Ap)
Krishna Chudasama (Ap)

For kultur- og kirkeminister Trond Giske (Ap)
Randi Øverland (Ap)
Mette Gundersen (Ap)

For helse- og omsorgsminister Sylvia Brustad (Ap)
Rigmor Aasrud (Ap)
Wegard Harsvik (Ap)

For fornyelsesminister Heidi Grande Røys (SV)
Wenche Lyngholm (SV)

For landbruks- og matminister Terje Riis-Johansen (Sp)
Ola T. Heggem (Sp)

For fiskeri- og kystminister Helga Pedersen (Ap)
Vidar Ulriksen (Ap)

Til toppen