Nytt styre i Finanstilsynet fra 1. mars 2014

Finansdepartementet har i dag oppnevnt nytt styre i Finanstilsynet. Endre Skjørestad er gjenoppnevnt som styreleder.

Styret er oppnevnt for perioden 1. mars 2014 til 1. mars 2018. Giuditta Cordero-Moss er oppnevnt fra 1. mai 2014 til 1. mars 2018. Hilde C. Bjørnland er derfor midlertidig oppnevnt for perioden 1. mars 2014 tom. 30. april 2014.

Styret i Finanstilsynet vil bestå av:

Advokat

Endre Skjørestad

Sandnes

leder

Professor

Giuditta Cordero-Moss

Oslo

nestleder (oppnevnt fra 1. mai 2014.)

Professor

Hilde C. Bjørnland

Bærum

nestleder (midlertidig oppnevnt fra 1. mars tom. 30. april 2014. Går ut av styret etter dette.)

Professor

Mette Bjørndal

Bergen

medlem

Professor

Lars Sørgard

Bergen

medlem

Pensjonist

Arne Skauge

Bærum

medlem

Professor

Beate Sjåfjell

Asker

1. varamedlem

Advokat

Kjetil Wibe

Finnsnes

2. varamedlem

 

 

I tillegg vil Norges Bank ha en observatør i styret:

Direktør

Sindre Weme

Røyse

observatør

 

_______________

Se også: