Historisk arkiv

Vikar for statssekretær i HOD

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Statsministerens kontor har konstituert politisk rådgiver Tord Dale som statssekretær for statsråd Anne-Grete Strøm-Erichsen i Helse- og omsorgsdepartementet for perioden 3. mars 2011-11. mai 2011. Han skal vikariere for statssekretær Robin Kåss, som har permisjon i samme periode.

Dale har vært politisk rådgiver i Helse- og omsorgsdepartementet siden 25. juni 2010. Fylkessekretær Stian Nyhus, Os i Hordaland, skal vikariere for Dale 4. mars-7. april.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over statssekretærer ser nå slik ut:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Rita Skjærvik (Ap)
Snorre Wikstrøm (Ap)
Tor Brostigen (SV)
Dagfinn Sundsbø (Sp)
Torbjørn Giæver Eriksen(Ap)
Svein Fjellheim (Ap)
Mina Gerhardsen (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)
Lisbeth Rugtvedt (SV)
Roger Sandum (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Hege Solbakken (Sp)
Guri Størvold (Sp) – permisjon 6. mars 2011-2. oktober 2011
Dag-Henrik Sandbakken (Sp)
Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim (Sp)
– departementskonstituert 14. februar 2011-2. oktober 2011

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Espen Barth Eide (Ap)
Gry Larsen (Ap)- permisjon 9. august 2010-11. mars 2011
Erik Lahnstein (Sp)

For forsvarsminister Grete Faremo (Ap)
Roger Ingebrigtsen (Ap)

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)
Hilde Singsaas (Ap)
Kjetil Lund (Ap)
Roger Schjerva (SV)
Morten Søberg (Sp) 

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)
Rikke Lind (Ap)
Halvard Ingebrigtsen (Ap)

For samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa (Sp)
Lars Erik Bartnes (Sp)

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Tone-Helen Toften (Ap)
Ragnhild Mathisen (Ap)
Robin Kåss (Ap) – permisjon 3. mars 2011-11. mai 2011
Tord Dale (Ap) – departementskonstituert 3. mars 2011-11. mai 2011.

For miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV)
Heidi Sørensen (SV) - miljøsaker
Ingrid Fiskaa (SV) - utviklingssaker

For justisminister Knut Storberget (Ap)
Terje Moland Pedersen (Ap)
Astri Aas-Hansen (Ap)
Pål Lønseth (Ap)
Eirik Øwre Thorshaug (Ap) – departementskonstituert 1. januar 2011-31. mars 2011

For olje- og energiminister Terje Riis-Johansen (Sp)
Sigrid Hjørnegård (Sp)
Per Rune Henriksen (Ap)

For forsknings- og høyere utdanningsminister Tora Aasland (SV)
Kyrre Lekve (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)
Lotte Grepp Knutsen (Ap)
Lubna Jaffery (Ap)

For landbruks- og matminister Lars Peder Brekk (Sp)
Ola T. Heggem (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)
Inger-Anne Ravlum (Ap)
Raimo Valle (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)
Jan-Erik Støstad (Ap)
Gina Lund (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
Hans Kristian Amundsen (Ap)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken (SV)
Henriette Westhrin (SV)
Kirsti Bergstø (SV)

 

Til toppen