Statens Lånekasse

Styret skal på vegne av Kunnskapsdepartementet følge opp virksomheten, og kontrollere at ledelsen utfører oppgavene sine i samsvar med de styringssignaler og retningslinjer departementet har gitt.

Styret i Lånekassen er oppnevnt for perioden 1.1.2019–30.6.2022, og forlenget til 31.12.2022.

Medlemmer:

  • Seunn Smith-Tønnessen, Leder
  • Dag Arne Kristensen, Nestleder
  • Vegard Iversen, Styremedlem
  • Wenche Jakobsen, Styremedlem
  • Brit Solem, Ansattrepresentant
  • Erik Storø, Ansattrepresentant
  • Torbjørn Tvedt, 1. vara
  • Trine Stangeland, 2. vara
  • Ellen Schei Hakonsen, Personlig vara for Solem
  • Knut Røli, Personlig vara for Storø
  • Signe Margarethe Krüger Birks (EO), Studentrepresentant
  • Simen Oftedal (NSO), Studentrepresentant
  • Sebastian Hytten (ANSA), Vara for studentrepresentant
  • Emily MacPherson (NSO), Vara for studentrepresentant

Elev- og studentrepresentantene er valgt for perioden 15. august 2021 til 14. august 2022.