Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Historisk arkiv

Utstillere på Grüne Woche 2016

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Solberg

Utgiver: Landbruks- og matdepartementet

Den norske deltakelsen på Grüne Woche er et ledd i å bygge Norge som mat- og reiselivsnasjon. Norges deltakelse på Grüne Woche skal bidra til å styrke omdømmet for norsk mat og reiseliv. Målet er å stimulere til samarbeid og nyskaping på tvers av geografiske grenser og næringsgrenser. I 2016 er vel 70 utstillere fra Nord-Norge, Sørlandet og Oslo-regionen som representerer Norge i Berlin.

Populær viking.
Populær viking. Foto: Vidar Alfarnes

Oslo regionen

Basarene www.basarene.no
Braastad's epler www.braastadepler.no
Brødrene Brubakken AS www.brodrenebrubakken.com
DS Skibladner www.skibladner.no
Dyre Gård www.dyregaard.no
Dyrsku'n Arrangement AS www.dyrskun.no 
Egge Gård www.eggegaard.no
Ek Gårdskjøkken AS www.ek-as.no/
Fahlstrøm Bar & Grill www-fahlstrom-bar-grill.no
Fruktbygda www.fruktbygda.no
Hadeland Viltslakteri www.facebook.com/Hadelandviltslakteri
Hauan gård www.hauangard.no
Klatring på Grensen AS www.klatringpagrensen.no
Klækken Hotell www.klaekken.no
Kulturarv - Vestfold fylkeskommune www.vfk.no/Tema-og-tjenester/Kulturarv/
Kvelde Mel AS www.kveldemolle.no
Lamepland Hotell www.lampeland.no
Lasse Liten www.lasseliten.no
LEGA www.lega.no 
Max Ivan www.maxivan.no
Nasjonalmuseet www.nasjonalmuseet.no
Norsk Akevittfestival  www.norskakevittfestival.no
Norsk Bergverksmuseum www.norsk-bergverksmuseum.no
OKRM Buskerud og Vestfold www.okhn.no
Quality Hotel Tønsberg www.nordicchoicehotels.no/quality/quality-hotel-tonsberg
Restaurant Slippen www.restaurantslippen.no
Sjødalstrand Gård

bondensmarked.no/produsent/sjodalstrand-gard-671

Skafferiet www.skafferiet.no
Smakfulle Rom AS www.raumartoppen.no/smakfulle-rom
Strand restaurant www.strandrestaurant.no
Sundbytunet bryggeri og destilleri AS www.sundbytunet.no
Sørum Aktivitetspark www.hoytlavt.no/sorum
Thorbjørnrud Hotell www.thorbjornrudhotell.no
Villa Mat og Mer www.villamatogmer.no
VisitOsloRegion v/Visit Horten www.visitosloregion.com
VisitOsloRegion v/Visit Halden www.visitosloregion.com
VisitOsloRegion v/Visit Fredrikstad & Hvaler www.visitosloregion.com
Delikatesser fra Nord presenteres av kokk Michael Bauml fra Bios i Harstad.
Delikatesser fra Nord presenteres av kokk Michael Bauml fra Bios i Harstad. Foto: Vidar Alfarnes

Nord-Norge

Hoelstuen AS www.hoelstuen.com
Arktisk Meny www.arktiskmeny.no
Tromspotet/Art nor www.artnor.no
Havgull www.havgull.no
Reisa www.reisa.no
Hjerttind Rein www.hjerttindrein.no
Polar Park www.polarpark.no
Mack bryggeri www.mack.no
Lyngen Reker www.lyngenreker.no
Hurtigruta www.hurtigruten.no
TrastiogTrine www.northernlightshusky.com
Davvi Siida AS www.davvisiida.no
Finnmark Rein AS https://nb-no.facebook.com/finnmarkrein
Kranes Kjøkken www.aapenkrane.no
Ostemaker Øverli www.ostemaker.no
Vadsø fjordhotell www.vadsoefjordhotell.no
Vega Havhotell www.havhotellene.no
Hildurs Urterarium www.hildurs.no
Han sylte www.hansylte.no
Bådin www.baadin.com
Kaffebrenneriet Forvik https://www.facebook.com/Handelsstedet
Inga Sami Siida www.inga-sami-siida.no
Martahaugen Gård www.marthahaugen.no
Arctic salt www.arcticsalt.no
Nord Reker www.nordreker.no
Nordnorsk reiseliv www.nordnorge.com
Diskuterer elgkjøtt.
Diskuterer elgkjøtt. Foto: Vidar Alvarnes

Sørlandet

Røyland Gård www.roylandgard.no
Jens Eide www.slaktereide.no
Hillestad www.hillestad.no
Lillesand Hotel Norge www.hotelnorge.no
Fiskeeksperten Reinhartsen www.fiskeeksperten.no
Kristiansand Dyrepark www.dyreparken.no
Lindesnes Fyrmuseum www.lindesnesfyr.no
Nøgne Ø www.nogne-o.com
Det Norske Brenneri www.detnorskebrenneri.no
Hovden Fjellstoge www.hovdenfjellstoge.no 
Lindesnes Havhotell www.havhotellet.no
Visit Sørlandet/Grimstad Turistkontor www.visitsouthernnorway.com
Visit Sørlandet/Visit Setesdal www.visitsouthernnorway.com

Nasjonale

Tine www.tine.no
Hanen www.hanen.no
Norsk Gardsost norskgardsost.blogspot.no
Arcus www.arcus.no

Presseansvarlige i Landbruks- og matdepartementet

Ottar Løvik, kommunikasjonssjef Tlf. +47 22 24 91 05
Mob. +47 48 14 04 77. E-mail: ottar.lovik@lmd.dep.no

Heidi Eriksen Riise, seniorrådgiver Tlf. +47 22 24 93 10 
Mob. +47 97 51 72 27. E-mail: heidi-eriksen.riise@lmd.dep.no

Internationale Grüne Woche, 15.01. - 24.01.2016
Messe Berlin: Norwegen, Standnr 114, hall 8.2, 
Messedamm 22, D - 14055 Berlin

Til toppen