Statssekretær Lotte Grepp Knutsen (Ap)

Født: 1973

Lotte Grepp Knutsen jobbet som statssekretær i Kulturdepartementet fra 20. oktober 2009 - 31. desember 2011. I perioden fra januar til august i 2010 var hun konstituert statssekretær ved Statsministerens kontor.

Lotte Grepp Knutsen jobbet som statssekretær i Kulturdepartementet fra 20. oktober 2009 - 31. desember 2011. I perioden fra januar til august i 2010 var hun konstituert statssekretær ved Statsministerens kontor.

Lotte Grepp Knutsen kom til Kulturdepartementet fra stillingen som statssekretær i Barne- og likestillingsdepartementet. Hun har tidligere jobbet som kommunikasjonsrådgiver i firmaet JKL. Hun har vært politisk rådgiver i Arbeiderpartiets bystyregruppe i Oslo, og arbeidet med ekstern- og interninformasjon i Stortingets arkiv. Hun er cand. polit. fra Universitetet i Oslo i 2001, med sosiologi hovedfag, statsvitenskap og Vest-Europakunnskap. 

Yrkeserfaring:

 

jan - aug 2010 Konstituert statssekretær ved Statsministerens kontor
mars 2009–okt 2009 Statssekretær i Barne- og likestillingsdepartementet
feb 2008–mars 2009 Politisk rådgiver i Barne- og likestillingsdepartementet

2005 - 2008

Kommunikasjonsrådgiver i JKL Oslo

2001 - 2005

Politisk rådgiver i Arbeiderpartiets bystyregruppe i Oslo

1996 - 2000

Stortingets administrasjon, Stortingsarkivet - deltidsansatt

1998

Kampanjeansvarlig i Norsk Studentunion

Utdanning:

 

1997- 2001

Sosiologi hovedfag (UIO)

1996

Sosiologi mellomfag

1995

Vest-Europakunnskap grunnfag

1994

Statsvitenskap mellomfag

1992

Examen philosophicum

 

Organisasjonserfaring/tillitsverv:

2003 - 2010

Oslo kommunes kontrollutvalg

2008 - 2009

Styremedlem Ullevål Stadion/UBC

2006 - 2008

Konsernstyremedlem OBOS

2003 - 2008

Nesteleder i styret i Stiftelsen Rachel Grepp heimen

2004 - 2007

Styremedlem Oslo Arbeidersamfunns stiftelse

2000 - 2002

Partistyremedlem Oslo Arbeiderparti

1999 - 2001

Styremedlem i Oslo Arbeidersamfunn

1997 - 1999

Representant, Studentparlamentet i Oslo og NSU

Til toppen