Høringssvar fra Person som ikke har oppgitt navn

Referanse: 400206

Damp redder liv!

Dato: 21.09.2016

Svartype: Med merknad

Er det bare avgifts kroner man higer etter i Norge?

Skal et produkt som fungerer bli så dyrt at folk ikke har råd å bruke det?

Hvis man skal hjelpe røykere til å slutte bør man heller legge til rette for at de skal klare det! Jeg har selv røyka i mange år, prøvd det meste av røykeavvnnings produkter uten at det har hjulpet. Derfor var jeg veldig skeptisk da jeg hørte om E-sigarett,damp,juice,aroma osv... Jeg bestemte meg alikevel for å gi det en sjans. I dag 2 år etter er jeg veldig glad. Det fungerte! Jeg startet med 24mg nikotin, og trappet gradvis ned på nikotin innholdet. I dag er jeg nede på 12mg i nikotinstyrke.

Kun opp til 20mg nikotin, hva med de som trenger større mengde nikotin i starten?

Max 2 ml pr tank, og 10 ml flaske tillat å kjøpe... Hva er hensikten med denne regelen? Jeg kan godt fylle tanken flere ganger, men hva er hensikten?

10ml flasker, e-juicen blir dyrere (mere avgifter) Det blir mer søppel!, men hva er forskjellen ellers?

Jeg tror ikke hensikten er å hjelpe folk til å slutte å røyke. Her er det nok noen som taper penger, og de jobber nok hart for å få "problemet" ut av verden.

Dampen er det beste som har hendt meg, 2 år som røykfri har gitt med og min familie en mye bedre livskvalitet.

Jeg ber dere regulere dampen med måte slik at vi fortsatt kan se utvikling og forbedring av utstyr, og ikke minst tilgjengelighet.

Hvorfor sette strenge restriksjoner på noe som vitenskapelig er bevist å være minst 95% sunnere enn sigaretter?

Vær så snill å gi flere mulighet til å slutte med røyk!

Mvh

Ei som håper og tror at dere er fornuftig i denne saken.