Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

August Christian Manthey

Tidligere roller:

Konstituert statsråd i interimsregjeringen juli 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

06.07.1875–21.07.1875

Konstituert statsråd i interimsregjeringen juli 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm juli 1875

06.07.1875–21.07.1875

Konstituert statsråd i interimsregjeringen mai-juni 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

26.05.1875–05.06.1875

Konstituert statsråd i interimsregjeringen mai-juni 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm mai-juni 1875

26.05.1875–05.06.1875

Marine- og postminister og konstituert finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

24.02.1874–07.04.1874

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.07.1873–29.07.1874

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.07.1872–15.07.1873

Armeminister og konstituert marineminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

28.05.1872–17.06.1872

Armeminister

Armedepartementet (av 1846) - Frederik Stangs ministerium

15.02.1872–15.07.1872

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1871–15.02.1872

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

20.09.1870–15.10.1871

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

01.02.1870–20.09.1870

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.06.1869–01.02.1870

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.06.1868–15.06.1869

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.07.1867–15.06.1868

Armeminister

Armedepartementet (av 1846) - Frederik Stangs ministerium

15.08.1866–15.07.1867

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.08.1865–15.08.1866

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

28.09.1864–15.08.1865

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

28.09.1863–28.09.1864

Armeminister

Armedepartementet (av 1846) - Frederik Stangs ministerium

22.10.1862–28.09.1863

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

17.12.1861–22.10.1862

Indreminister og konstituert marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.12.1861–17.12.1861

Indreminister

Indredepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

25.08.1861–17.12.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1861

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

15.09.1860–25.08.1861

Indreminister

Indredepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

16.12.1858–15.07.1859

Indreminister

Indredepartementet - Vogt-ministeriet

16.08.1858–16.12.1858

Statsråd i interimsregjeringen 1857

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Vogt-ministeriet

14.09.1857–24.09.1857

Statsråd i interimsregjeringen 1857

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1857

14.09.1857–24.09.1857

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Vogt-ministeriet

16.08.1857–16.08.1858

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Vogt-ministeriet

26.09.1856–16.08.1857

Reivsjonsminister

Revisjonsdepartementet - Vogt-ministeriet

17.06.1856–26.09.1856

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

21.04.1856–17.06.1856

Til toppen