Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Anne Enger

Tidligere roller:

Kulturminister og konstituert olje- og energiminister (Sp)

Olje- og energidepartementet (av 1997) - Kjell Magne Bondeviks første regjering

26.03.1999–27.08.1999

Kulturminister og konstituert statsminister (Sp)

Statsministerens kontor - Kjell Magne Bondeviks første regjering

31.08.1998–24.09.1998

I statsminister Kjell Magne Bondeviks permisjon 28.08.1998-24.09.1998 var kulturminister Anne Enger Lahnstein også konstituert statsminister.

Kulturminister (Sp)

Kulturdepartementet (av 1991) - Kjell Magne Bondeviks første regjering

17.10.1997–08.10.1999