Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Christian Zetlitz Bretteville

Tidligere roller:

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

09.10.1869–24.02.1871

I embetet til sin død 24.02.1871.

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.06.1868–09.10.1869

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.08.1866–15.06.1868

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.08.1865–15.08.1866

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.09.1862–15.08.1865

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

17.12.1861–15.09.1862

Statsråd i Stockholm - konstituert statsminister fra 30.11.1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

15.08.1861–17.12.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1861

12.08.1861–25.08.1861

Indreminister

Indredepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

15.07.1859–12.08.1861

Statsråd i Stockholm - konstituert statsminister til 15.06.1859

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

16.12.1858–15.07.1859

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Vogt-ministeriet

15.08.1858–15.12.1858

Indreminister

Indredepartementet - Vogt-ministeriet

17.06.1856–15.08.1858

Indreminister og konstituert revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.06.1855–15.04.1856

Indreminister

Indredepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

22.03.1854–17.06.1856

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

09.09.1853–22.03.1854

Statsråd i interimsregjeringen 1852-1853

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

11.10.1852–12.04.1853

Statsråd i interimsregjeringen 1852-1853

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1852-1853

11.10.1852–12.04.1853

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1852–09.09.1853

Statsråd i interimsregjeringen 1852

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.07.1852–18.07.1852

Statsråd i interimsregjeringen 1852

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1852

15.07.1852–18.07.1852

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

30.04.1850–15.09.1852

Til toppen