Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Eldbjørg Løwer

Tidligere roller:

Forsvarsminister (V)

Forsvarsdepartementet - Kjell Magne Bondeviks første regjering

15.03.1999–17.03.2000

Arbeids- og administrasjonsminister (V)

Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1998) - Kjell Magne Bondeviks første regjering

01.01.1998–15.03.1999

Planleggings- og samordningsminister (V)

Planleggings- og samordningsdepartementet - Kjell Magne Bondeviks første regjering

17.10.1997–01.01.1998

17.10.1997 ble ansvaret for arbeidssaker i Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) lagt til sjefen for Planleggings- og samordningsdepartementet. 01.01.1998 ble disse sakene overført til Planleggings- og samordningsdepartementet, som fikk navnet endret til Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1998). Samtidig fikk Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) navnet endret til Kommunal- og regionaldepartementet.

Til toppen