Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Erik Røring Møinichen

Tidligere roller:

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1869–01.02.1870

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Frederik Stangs ministerium

17.06.1868–15.10.1869

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.10.1867–17.06.1868

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1866–15.10.1867

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1865–15.10.1866

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.10.1864–15.10.1865

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

10.10.1863–15.10.1864

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.09.1862–10.10.1863

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

17.12.1861–15.09.1862

Finansminister, førstestatsråd og konstituert justisminister

Justis- og politidepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.12.1861–17.12.1861

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

02.10.1861–17.12.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1861

12.08.1861–25.08.1861

Postminister - også konstituert finansminister fra 15.09.1861

Postdepartementet (av 1860) - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

06.11.1860–02.10.1861

02.10.1861 ble Postdepartementet nedlagt. Sakene ble overført til Marinedepartementet, som fikk navnet endret til Marine- og postdepartementet.

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

15.10.1859–06.11.1860

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

16.12.1858–15.10.1859

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Vogt-ministeriet

15.09.1858–16.12.1858

Statsråd i interimsregjeringen 1857 - tiltrådte ikke

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Vogt-ministeriet

14.09.1857–24.09.1857

Statsråd i interimsregjeringen 1857 - tiltrådte ikke

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1857

14.09.1857–24.09.1857

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Vogt-ministeriet

11.08.1857–15.09.1858

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Vogt-ministeriet

26.06.1856–11.08.1857

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Vogt-ministeriet

17.06.1856–26.06.1856

Statsråd i Stockhom

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.06.1855–17.06.1856

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

05.01.1855–15.06.1855

Til toppen