Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Hans Riddervold

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Frederik Stangs ministerium

17.12.1861–01.07.1872

Kirke- og undervisningsminister og konstituert revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.12.1861–17.12.1861

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

16.12.1858–17.12.1861

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Vogt-ministeriet

17.06.1856–16.12.1858

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1855–17.06.1856

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1854–15.09.1855

Kirke- og undervisningsminister og konstituert finansminister

Finans- og tolldepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

29.06.1853–05.08.1853

Kirke- og undervisningsminister og konstituert revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.06.1852–15.07.1852

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1850–15.09.1854

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1849–15.09.1850

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

19.04.1848–15.09.1849

Til toppen