Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Henrik Laurentius Helliesen

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Christian Selmers ministerium

21.03.1884–26.03.1884

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Christian Selmers ministerium

15.09.1883–21.03.1884

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Christian Selmers ministerium

11.10.1880–15.09.1883

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.09.1880–11.10.1880

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.09.1879–15.09.1880

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.11.1876–15.09.1879

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.10.1875–15.11.1876

Statsråd i interimsregjeringen juli 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

06.07.1875–21.07.1875

Statsråd i interimsregjeringen juli 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm juli 1875

06.07.1875–21.07.1875

Statsråd i interimsregjeringen mai-juni 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

26.05.1875–05.06.1875

Statsråd i interimsregjeringen mai-juni 1875

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm mai-juni 1875

26.05.1875–05.06.1875

Finansminister - permisjon

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

24.02.1874–07.04.1874

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.06.1873–15.10.1875

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

06.07.1872–15.06.1873

Finansminister og konstituert indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

24.02.1871–13.05.1871

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1870–06.07.1872

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.10.1869–15.10.1870

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1866–15.10.1869

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.10.1865–15.10.1866

Finansminister

Finans- og tolldepartementet - Frederik Stangs ministerium

22.06.1863–15.10.1865

Til toppen