Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Jens Christian Hauge

Tidligere roller:

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

22.01.1955–01.11.1955

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–05.01.1952

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

05.11.1945–19.11.1951

Statsministersekretær (A)

for statsminister Gerhardsen, Einar

Statsministerens kontor - Einar Gerhardsens første regjering

28.06.1945–05.11.1945

Til toppen