Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Jacob Liv Rosted Sverdrup

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister (MODVNSTR)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Francis Hagerups første regjering

14.10.1895–17.02.1898

Kirke- og undervisningsminister (V)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

05.03.1888–13.07.1889

Revisjonsminister og konstituert kirke- og undervisningsminister (V)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

24.02.1888–05.03.1888

Revisjonsminister (V)

Revisjonsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

01.11.1886–05.03.1888

Kirke- og undervisningsminister og konstituert revisjonsminister (V)

Revisjonsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

15.07.1886–01.11.1886

Kirke- og undervisningsminister (V)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

15.08.1885–01.11.1886

Statsråd i Stockholm (V)

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

26.06.1884–15.08.1885

Til toppen