Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Jonas Collett

Tidligere roller:

Finansminister og førstestatsråd

Finans-, handels- og tolldepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

19.09.1836–17.12.1836

Finansminister - også førstestatsråd fra 01.07.1822

Finans-, handels- og tolldepartementet - Det første Wedel-ministeriet

01.01.1822–19.09.1836

Statsråd uten portefølje

15.08.1821–01.01.1822

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1820–15.08.1821

Kirke- og undervisningsminister og konstituert marineminister

Marinedepartementet (av 1819) - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1820–15.09.1820

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1819–15.09.1820

Armeminister

Armedepartementet (av 1819) - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1819–15.10.1819

Statsråd uten portefølje

01.01.1819–15.05.1819

Indreminister og konstituert finansminister

5. Departement (finans-, handels- og tollsaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1818–30.11.1818

Indreminister

4. Departement (innenrikssaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1817–01.01.1819

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.04.1816–15.05.1817

Indreminister

4. Departement (innenrikssaker) - Det første Wedel-ministeriet

30.11.1814–15.04.1816

Indreminister

2. Departement (innenrikssaker) - Det første Wedel-ministeriet

27.11.1814–30.11.1814

30.11.1814 fikk 2. Departement (innenrikssaker) navnet endret til 4. Departement (innenrikssaker).

Indreminister

2. Departement (innenrikssaker) - Regjeringsrådet/Statsrådet 1814

02.03.1814–27.11.1814

02.03.1814 ble 2. Departement (innenrikssaker) opprettet. I perioden 02.03.1814-19.05.1814 ble regjeringen betegnet som Regjeringsrådet og medlemmene som regjeringsråder. Fra 19.05.1814 ble regjeringen etter Riksforsamlingens beslutning betegnet som Statsrådet og medlemmene som statsråder. Collett ble stadfestet i embetet av kronprins Carl Johan 11.11.1814.

Til toppen