Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Ketil Melsted Johnsen Motzfeldt

Tidligere roller:

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

02.10.1861–12.12.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i interimsregjeringen 1861

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1861

12.08.1861–25.08.1861

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

06.11.1860–02.10.1861

Marineminister og konstituert postminister

Marinedepartementet (av 1846) - Sibbern/Birch/Motzfeldt-ministeriet

18.08.1860–06.11.1860

18.08.1860 ble Postdepartementet opprettet, ved at Indredepartementets generalpostdireksjon ble skilt ut. Inntil videre skulle Postdepartementet ledes av sjefen for Marinedepartementet.

Til toppen