Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

(Nicolai) Niels Treschow

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.04.1823–28.06.1825

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.12.1822–15.04.1823

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1820–15.12.1822

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1819–15.09.1820

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

01.01.1819–15.10.1819

Kirke- og undervisningsminister

1. Departement (kirke- og undervisningssaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.11.1817–01.01.1819

01.01.1819 fikk 1. Departement (kirke- og undervisningssaker) navnet endret til Kirke- og undervisningsdepartementet.

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1816–15.11.1817

Kirke- og undervisningsminister

1. Departement (kirke- og undervisningssaker) - Det første Wedel-ministeriet

30.11.1814–15.09.1816

30.11.1814 ble 1. Departement (kirke- og undervisningssaker) opprettet. Det fikk overført sakene fra Komiteen for opplysningsvesenet, skolevesenet og geistilige embeter, som var blitt opprettet 02.03.1814.

Statsråd

27.11.1814–30.11.1814

Til toppen