Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Oluf Borch de Schouboe

Tidligere roller:

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1844–21.12.1844

I embetet til sin død 21.12.1844

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

08.03.1844–15.09.1844

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.09.1843–08.03.1844

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.09.1841–15.09.1842

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.09.1839–15.10.1840

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.03.1838–15.05.1839

Statsråd uten portefølje

15.12.1836–15.02.1837

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

10.11.1836–15.12.1836

Til toppen