Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Peder Anker

Tidligere roller:

Statsminister - på plass i Stockholm før jul 1814

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

27.11.1814–01.07.1822

Embetet som Norges statsminister var plassert ved den norske statsrådsavdelingen i Stockholm fra desember 1814 til ansvaret i juli 1873 ble overført til et nytt statsministerembete i Kristiania. Fra da og fram til unionsoppløsningen i juni 1905 hadde statsministerembetet i Stockholm rang etter statsministerembetet i Kristiania.

Deltager i Statsrådets møte som medlem av Riksforsamlingens presidentskap

06.07.1814–06.07.1814

Til toppen